Programlar

1996 yılında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan Akçakoca Meslek Yüksekokulu'nda halen altı adet önlisans programı bulunmaktadır:

Yeni müfredata göre ders planları aşağıdaki gibidir (2015-2016):

Öğrenciler, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarına göre veya ilgili meslek lisesi mezunları arasından sınavsız olarak programlara yerleştirilmektedir. İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Gıda Teknolojileri programlarında ikinci öğrenim bulunmaktadır. Gelecek yıllarda Bilgisayar Programcılığı programının açılması planlanmaktadır.

Yüksekokulun amacı, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Gıda Teknolojileri programlarında ilgili sektörlerde istihdam edilmek üzere en az bir yabancı dil bilen, çağımız iş dünyasının ihtiyaç duyduğu yüksek bilgi ve becerilere sahip, özgüvenli bireyler olarak yetiştirmektir. İki yıllık önlisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin ilgili dört yıllık fakültelere dikey geçiş yapma imkanı bulunmaktadır.